Extra Help - 2018-2019

  • Teacher Name Department Day(s) Available
         
    Albert, Ms. World Languages Monday
    Aracri, Ms. Science Wednesday
    Black, Ms.  Special Education Monday
    Bolen, Mr. Science Wednesday
    Borkowski, Ms. Theatre Monday
    Breheny, Ms. Science Tuesday
    Bridgwood, Mr. Art Monday/Thursday
    Brisson, Mr. Science Wednesday
    Bromberg, Ms. English Wednesday
    Caliendo, Dr.  Mathematics Monday
    Campbell, Ms. Mathematics Thursday
    Carfora, Ms. ENL Wednesday
    Carlson, Mr. Mathematics Thursday
    Carmosin, Ms. World Languages Wednesday
    Collora-Meyer, Ms. Mathematics Monday
    Consorte, Mr. Social Studies Monday
    Correa, Mr. Unified Arts Tuesday
    Costanzo, Mr. Social Studies Friday
    Cowden, Ms. Special Education Monday
    Crabtree, Ms. Special Education Thursday
    Crouse, Ms. English Thursday
    Daddino, Ms. Physical Education Monday
    Daleo, Ms. Mathematics Monday
    Defeo, Mr. Special Education Wednesday
    Deluca, Ms. English Wednesday
    DiGennaro, Mr. Special Education Monday
    DiMarco, Mr. Physical Education Tuesday
    Dolan, Ms. Mathematics Thursday
    Dorsey-Hanvey, Ms. Fine Arts Tuesday
    Duffy, Ms. Guidance Wednesday
    Ebel, Ms. English Tuesday
    Failla, Ms. Science Thursday
    Farrell, Mr.  Social Studies Tuesday
    Ferro, Mr.  Physical Education Friday
    Fine, Mr. Science Thursday
    Flanagan, Ms. Music Monday
    Fleming, Mr. Social Studies Thursday
    Forte, Ms. English Monday
    Franz, Mr.  Special Education Wednesday
    Freddo, Ms. English Wednesday
    Gambino, Ms. Reading Tuesday
    Ghiraldi, Ms. World Languages Thursday
    Goetz, Ms. Mathematics Wednesday
    Gosselin, Mr.  Mathematics Wednesday
    Gould, Mr. Unified Arts Tuesday
    Graf, Mr. Music Wednesday
    Hanlon, Mr.  Social Studies Tuesday
    Harvey, Ms. Special Education Monday
    Heaney, Ms. English Thursday
    Heptig, Mr. Physical Education Tuesday
    Hoffman, Mr. Unified Arts Wednesday
    Hogan, Mr. Music Monday
    Hughes, Mr.  Science Wednesday
    Iacopelli, Ms.  Library Media Specialist Wednesday
    Kalomiris, Ms.  Speech Thursday
    Kaminsky, Ms. American Sign Language Wednesday
    Klune, Ms.  Special Education Monday
    Knoell, Ms. Science Thursday
    Kordula, Mr. Unified Arts Monday
    Korte, Ms. Special Education Wednesday
    Kromhout, Ms.  Music Wednesday
    Kuhnle-Timis, Ms. ENL Wednesday
    Lever, Mr.  Science Wednesday
    Leyden, Mr. Social Studies Tuesday
    Loftus, Mr. Social Studies Tuesday
    Lopez, Mr. World Languages Thursday
    Lopez, Mrs. World Languages Wednesday
    Martin, Ms. English Monday
    Massimo, Ms. Art Tuesday
    Mayola, Mr.  Science Tuesday/Wednesday
    McAdams, Ms. English Thursday
    McCoy, Ms. English Monday
    McMahon, Ms. Special Education Thursday
    Methven, Mr. Social Studies Wednesday
    Michelini, Mr. Mathematics Wednesday
    Minihane, Ms. Guidance Wednesday
    Mistler, Ms. Special Education Thursday
    Murgola, Mr. Social Studies Thursday
    Murphy, Ms. A. English Monday
    Murphy, Ms. C. Special Education Thursday
    Murphy, Ms. K. English Tuesday
    Murray, Ms. Science Thursday
    Neimeth, Mr. Social Studies Monday
    Nemeth, Ms. Special Education Monday
    Oakley, Mr.  World Languages Tuesday
    O'Hanley, Ms.  World Languages Tuesday
    Ostensen, Mr. Science Wednesday
    Papamichail, Mr. Special Education Wednesday
    Perez, Mr. Mathematics Wednesday
    Pfeffer, Mr.  Social Studies Wednesday
    Plymale, Mr. Science Thursday
    Podstupka, Mr. Mathematics Wednesday
    Quinn, Mr. Guidance Tuesday
    Radice, Ms. Health Wednesday
    Ramos, Mr. Special Education Wednesday
    Rasso, Ms.  Special Education Monday
    Raynor, Mr.  Theatre Monday
    Raynor, Ms. M. World Languages Thursday
    Reis, Ms. Special Education Tuesday
    Robson, Mr.  Music Monday
    Rosie, Ms. Mathematics Thursday
    Rotanz, Ms. Mathematics Wednesday
    Schindler, Ms.  Speech Thursday
    Schmirl, Ms. Science Thursday
    Shinnick, Mr. Social Studies Wednesday
    Shouler, Mr. Social Studies Monday
    Sico, Ms.  Music Monday
    Skala, Mr. Social Studies Monday
    Skoldberg, Ms. Guidance Monday
    Solomon, Mr.  Art Wednesday
    Soucheck, Ms. Special Education Monday
    Spadafora, Ms. Science Wednesday
    Spata, Dr. Science Wednesday
    Sutton, Ms. Guidance Thursday
    Tafone, Ms. World Languages Wednesday
    Testa, Ms. Special Education Monday
    Tietjen, Ms. Science Tuesday
    Toomajian, Ms. Mathematics Wednesday
    Tribble, Ms. Mathematics Wednesday
    Walter, Mr. Science Wednesday
    Ward, Ms.  Science Thursday
    Wicks, Ms. Mathematics Wednesday
    Wilcken, Ms. English Monday